Už se Vám také stalo, že jste šli nakoupit nábytek do běžného obchodu, strávili jste tam půl dne a nenašli… to pravé ořechové? Současný svět a doba nás tlačí do nákupů věcí, které jsou uniformní, jednoduché a nemají v sobě žádný prvek jedinečnosti. Pokud pomineme nízkou pořizovací cenu, po čase můžeme zjistit, že v našem vysněném bytě či domě nám něco „nesedí“, což má negativní vliv na celkovou atmosféru. Dřevo a jeho vzhled je totiž to, co prostor harmonizuje a utváří ráz našeho estetického vnímání. Element dřeva v jeho různých podobách je právě tím důležitým harmonizujícím prvkem v našem životním prostoru. Dřevo je přírodní tvarovatelný materiál. V jednoduchém designovém pojetí získá svého ducha a zútulní vaše bydlení.

Proto mám vždy velkou radost pracovat se zákazníky, kteří si uvědomují kvalitu masivu a nedají na něj dopustit.

V tomto konkrétním případě bylo třeba vyměnit již nesloužící potravinovou skříň a vytvořit do výklenku novou z masivu, a to i s knihovnou, umístěnou vedle. Z časových i finančních důvodů lze druhy dřev různým způsobem kombinovat. Dle přání zákazníka rád poradím i s možností barevného tónování povrchu dřeva (například použitím voskových olejů).

Nová potravinová skříň s knihovnou do kuchyně

Potravinová skříň s knihovnou

Ať už jezdíváte do přírody nebo trávíte více času ve městě, nedílnou součástí každé domácnosti bývá právě botník. Pokud máte ve svém bytě či domě příliš úzkou chodbu,  je velmi praktickým řešením pověsit botník na zeď, třeba přímo nad dveře. Z důvodu zavěšení jsem k výrobě botníku vybral lehké borovicové dřevo, které jsem ošetřil tvrdým voskovým olejem s bílým odstínem, aby nejlépe ladil s okolním vybavením interiéru.

Závěsný botník nade dveřmi

Botník závěsný

Na následujícím obrázku jsou zobrazeny úložný prostor pro peřiny (tzv. „peřiňák“), který jsem vytvořil do větší ložnice a horní nástavba nad stávající skříně s dubovým obložením. Na peřiny jsem zvolil oblíbenou kombinaci dubu a borovice. Peřiňák má praktický výřez pro jednoduchou manipulaci s víkem a dále zabudovanou zásuvku na 22OV a USB konektor. Na boku jsem vyfrézoval drážku pro kabel, který vede podél zdi do zásuvky. Nástavba nad skřínemi je celá vyrobena z dubu, v daném případě bez vnitřních polic. Dveře nástavby se otevírají mírným zatlačením na jejich okraji. Celý kus nábytku je ošetřen tvrdým voskovým olejem.

Úložný prostor pro peřiny se zabudovanou zásuvkou

Peřiňák


Nástavba nad šatní skříň s obložením z dubu

Nástavba na šatní skříň

Kladné ohlasy zákazníků slyším vždy rád. Nejednou se mi stalo, že po vyhotovení zakázky se mi ozývají s nápadem nového projektu. Konzultace se zákazníky za účelem získání konkrétních informací o jejich zamýšleném výrobku považuji za nedílnou součást výrobního procesu, kterému je třeba věnovat potřebný čas. Tvorba dobře vypadajícího nábytku na míru s předem daným záměrem je právě to, co mě na mé práci naplňuje a finální spokojenost zákazníků mi dodává motivaci k dalším projektům.

S láskou ke dřevu!

Podívejte se jak jsem vybavil nábytkem rodinný dům v Krkonoších.
Více v referencích.